online viagra forum

Vyksta konferencija apie lyties tapatybę ir seksualumą


2007-10-09

Ar norime, kad žmonių grupės, skirtingai suvokiančios savo lytiškumą, liktų supriešintos, ar bandysime ieškoti dialogo, supratimo ir tiesos, kas turėtų rūpėti kiekvienam asmeniui? – toks yra vienas iš pagrindinių klausimų, į kuriuos bandoma atsakyti šiandien LR Seime vykstančios tarptautinės konferencijos „Pripažinti mūsų poreikius: pokalbiai apie lytiškumą ir homoseksualumą“ metu.

Konferencijos organizatoriai – LR Seimo Narkomanijos prevencijos komisija ir Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincija.

Pasak Narkomanijos prevencijos komisijos pirmininkės, Darbo partijos narės Ramunės Visockytės, konferencijos metu bus siekiama skatinti dialogą lyties tapatybės ir seksualumo klausimais, bandant giliau nagrinėti šias su šiais klausimais susijusias problemas. Pasak politikės, lyties tapatumo ir seksualumo klausimai yra glaudžiai susiję su narkotikų vartojimo problema – daug jaunuolių, vartojančių narkotikus, patiria ir pirmą seksualinę patirtį, kurios pasekmės neretai būna skaudžios. Be to, pasak R. Visockytės, turima išsamios informacijos apie narkotikų platinimą tarp homoseksualių asmenų, todėl lytiškumo klausimui reikia plačios diskusijos.

„Mes turime lytį, ir seksualumas yra mūsų dalia ir mūsų dalis, – sakė vienas iš konferencijos dalyvių kun. Arūnas Pranciškus Peškaitis OFM. – Deja, šiandien mūsų visuomenėje tarp skirtingai savo lytiškumą suvokiančių asmenų didėja priešiškumas, auga noras pažeminti vieniems kitus. Tai vyksta ne tik iš vadinamosios „daugumos“, bet ir iš asmenų, save laikančių seksualinėmis mažumomis, pusės, būtent – Gėjų lyga teigia, jog homoseksualūs asmenys mūsų visuomenėje jaučiasi nesaugūs, kalba apie homofobiją Bažnyčioje. Priešiškumu kaltinamos ir krikščioniškos bei kitos grupės, kuriose diskutuojama apie lytiškumą. Tad konferencijos metu kalbėsime apie tai, kaip suprasti, kas esame ir kaip turime bendrauti“.

Pasak kun. A. P. Peškaičio, konferencijos dalyviai atsiriboja nuo kaltinimų dėl tam tikrų brošiūrų, kuriose skatinama neapykanta savo lytiškumą kitaip suvokiantiems asmenims, dalijimo.

Vienas iš konferencijos pranešėjų gydytojas psichoterapeutas Gintautas Vaitoška teigė, jog visoje Europoje vyksta aštrios diskusijos lytiškumo klausimais. „Europoje vyksta vadinamoji lyties revoliucija, tai reiškia, jog lytis imama suvokti kaip pasirinkimo dalykas. Išspręsti tokius klausimus gali padėti tik gilus supratimas, kuris, panaikindamas baimę, veda sprendimų link“, – teigė G. Vaitoška.

Konferencijos pranešėja sociologė dr. Eglė Laumenskaitė teigė, jog yra svarbu aiškintis kitokio lytiškumo suvokimo bei agresyvių reakcijų į kitaip save suvokiančius žmones, priežastis.

Konferencijoje dalyvauja ir svečių iš užsienio. Vienas jų – vienuolis kunigas Danielis Ange (Prancūzija), ilgą laiką užsiimantis homoseksualių asmenų sielovada, – teigė, jog šiandien viena iš pagrindinių problemų, su kuriomis susiduria visų tautybių ir religijų jaunimas, yra susijusi būtent su savo lytiškumo suvokimu. „Žmogaus kūnas- tai šedevras, kurį reikia saugoti, nes jis yra dieviškos kilmės, – sakė D.Ange. – Daug žmonių kenčia dėl savo sužeisto lytiškumo, todėl reikia padėti jiems savo lytiškumo grožį pamatyti Dievo šviesoje“.

Kitas svečias iš užsienio šeimos ir santuokos konsultantas Toni Dolfo-Smithas, teigė, jog yra įmanoma asmens lytiškumo transformacija. T. Dolfo-Smithas, pats gyvenęs su vyriškos lyties asmeniu, šiandien yra atradęs naują santykį su savo lyties tapatumu, ir konsultuoja lytiškumo suvokimo problemas išgyvenančius žmones iš įvairių pasaulio šalių.

Konferencija „Pripažinti mūsų poreikius: pokalbiai apie lytiškumą ir homoseksualumą“ vyks iki 16 val. Rytoj, spalio 10-ąją, Vilniaus Bernardinų bažnyčioje vyks T. Dolfo-Smitho konferencija (16 val.) ir Danielio Ange konferencija (17 val.).

Bernardinai.lt

Tags:

Nėra komentarų.

Palikite komentarą

Kyplex Cloud Security Seal - Click for Verification